تسمه حمل بار گِرد و تخت

5

در این قسمت از سایت بک ابزار قصد داریم محصول جدید بنام تسمه حمل بار گرد و تخت رو به شما معرفی کنیم. تسمه حمل بار یک ابزار ضروری و مهم در حمل بار است که از دو متریال نایلون و پلی استر ساخته و عرضه می شوند که از نظر کارکرد با هم تفاوت هایی دارند، تسمه های که از الیاف نایلونی ساخته شده اند در محیط های قلیایی دوام بسیار بالایی دارند و توصیه می شود در این چنین شرایطی از این نوع تسمه استفاده شود، تسمه هایی که از الیاف پلی استر ساخته شده اند برعکس تسمه های نایلونی در محیط های اسیدی مقاومت بالایی دارند و باید در این چنین محیط ها مورد استفاده قرار بگیرند. تسمه حمل بار در دو نوع تخت و گرد وجود دارد.

قیمت تسمه حمل بار گرد و تخت

برای استعلام قیمت و خرید این محصول با ما تماس بگیرید. همچنین از قرقره حمل کابل سیم بکسلی و مجموعه لوازم گاراژی دیدن نمایید.

تماس با کارشناس فروش:

تسمه حمل بار چیست؟

در یک بارگیری ممکن است بگوییم یک طناب ساده و محکم یا سیم بکسل کار رو می تواند پیش ببرد ولی این ها مخصوص یک بارگیری اصولی و بی خطر نیستند و برای حمل بارهای سنگین بدون تردید به تسمه حمل بار احتیاج پیدا خواهید کرد.

تسمه حمل بار یک ابزار ضروری و مهم در حمل بار است که از دو متریال نایلون و پلی استر ساخته و عرضه می شوند که از نظر کارکرد با هم تفاوت هایی دارند، تسمه های که از الیاف نایلونی ساخته شده اند در محیط های قلیایی دوام بسیار بالایی دارند و توصیه می شود در این چنین شرایطی از این نوع تسمه استفاده شود، تسمه هایی که از الیاف پلی استر ساخته شده اند برعکس تسمه های نایلونی در محیط های اسیدی مقاومت بالایی دارند و باید در این چنین محیط ها مورد استفاده قرار بگیرند. تسمه حمل بار در دو نوع تخت و گرد وجود دارد.

تفاوت کاربری تسمه بار گرد و تخت

هر دو نوع تسمه بار گرد و تخت در صنایع برای لیفتینگ مورد استفاده قرار می گیرند، ولی بیشتر از تسمه تخت در مقایسه با تسمه گرد استفاده میشه اما در شرایطی از تسمه گرد سبب سهولت در لیفتینگ بار می شود.

تسمه حمل بار گرد

در اتصال تسمه گرد در صورتی که حتی بار دارای بعد هم باشد تنها با بکار گیری یک قلاب اسلینگ در بالای تسمه گرد و با بکارگیری بدنه داخلی حلقه تسمه گرد به صورت محصور به دور بار می توان برای لیفتینگ بار اقدام نمود، تسمه های تخت که در دو طرف دارای چشمی برای اتصال با دیگر ادوات لیفتینگ مانند قلاب، شگل و حلقه فولادی هستند در متراژ 1 متر حداقل به بالا تولید می شوند. تسمه  گرد که به نام تسمه اسلینگ نیز معروف است از دسته تسمه های باری است که بدون درز و بصورت یک تکه و گرد دوخته شده، تسمه حمل بار گرد در تناژ های مختلفی تولید می شوند که برای لیفتینگ بار اغلب 30 تن مورد استفاده قرار میگیرد. سطح مقطع تسمه حمل بار گرد بر خلاف مورد تخت بصورت تخت و مسطح نبوده بلکه شکلی بیضوی دارد. 

تسمه حمل بار تخت

تسمه تخت دارای تنوع ابعادی بسیار بالایی بوده در متراژ مختلفی نیز یافت می شود. از دیگر انواع پر کاربرد تسمه، تسمه گرد معروف به تسمه اسلینگ می باشد که بصورت یک تکه بافته شده و یا در نقطه ای به هم رسانی شده و بافته شده است، در داخل تسمه گرد از الیاف ویژه ای برای افزایش استحکام کششی استفاده شده است. تسمه تخت هم بصورت یک سر درگیر با بار و هم بصورت U یعنی درگیری وسط تسمه به بار مورد استفاده قرار می گیرد که در صورت استفاده از آن بصورت ساده یا آویز نوع کاربری آن اساسا با اسلینگ زنجیر یا اسلینگ سیم بکسل تفاوت چندانی نمی کند. در صورتی که بار دارای بعد بالایی باشد از تسمه  تخت بصورت U استفاده می شود. در این حالت برای تسمه تخت به دو قلاب در دو طرف جسم بعد دار استفاده می شود.

مزایای استفاده از تسمه حمل بار

 • مقرون به صرفه از نظر اقتصادی
 • مقاوم در برابر پوسیدگی کپک زدگی و ساییدگی
 • خاصیت کشسانی و پایداری مناسب در برابر نیرو های کششی نسبت به سیم بکسل و زنجیر و جذب راحت شوک شدید از بار
 • تسمه ها نسبت به زنجیرها سیم بکسل و دیگر ابزار لیفتینگ آسیب کمتری به دست و اجزای بدن وارد می کنند.
 • از این تسمه ها بخاطر خاصیت نارسایی با خیال راحت می توان در مکان هایی با خطر برق گرفتگی استفاده کرد.
 • این تسمه ها به دلیل ایمنی فوق بالا و عدم ایجاد جرقه می تواند در محیط هایی با خطر انفجار مورد استفاده قرار بگیرد.
 • این تسمه ها هیچگونه لکه و آسیبی به ظاهر بارهایی مانند قطعات تزئینی پیش ساخته و بتنی و…، وارد نمی کند 
 • تسمه های حمل بار به علت نرمی و پهنای مناسب درصد آسیب رسانی خیلی کمی دارند. 
 • تسمه حمل بار برای حمل بار های رنگ و یا پولیش شده کاملا ایمن هستند.
 • تسمه ها به سبب انعطافی که دارند به راحتی می توان با آنها بار را مهار کرد.
 • در جابه جایی اجسام شکستنی ایمنی فوق العاده ای نسبت به سیم بکسل و زنجیر دارند.

لطفاً از این محصولات هم دیدن کنید