خرک دنده ای 3 تن تا 12 تن

5

خرک دنده ای یکی از اصلی ­ترین و ضروری ­ترین مواردی است که می­ بایست در هر مرکز تعمیرگاهی وجود داشته باشد.

خرک دنده ­ای 3 تن پین دار برای تحمل کردن بار خودرو تا زمان تمام شدن تعمیرات خودرو طراحی شده است. برای ایمنی تعمیرات، همواره بعد از بالا بردن خودرو با جک، از خرک برای حمل بار استفاده کنید. این کار علاوه بر بالا بردن امنیت کاربر در هنگام تعمیرات، باعث افزایش طول عمر جک نیز می­شود.

قیمت خرک دنده ای

قیمت خرک دنده ای با توجه به جنس و مارک موجود متغییر است. لطفا جهت استعلام قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با کارشناس فروش:

خرید خرک دنده ای

از جک سوسماری و خرک برای این استفاده می‌شود که وسیله‌ی نقلیه را به اندازه‌ای بالا ببرید که بتوانید زیر آن به راحتی کار کنید و البته قابل اطمینان هم باشد. جک‌های معمولی هم برای بالا بردن وسیله استفاده می‌شوند اما اغلب فقط می‌توانند تایرها را تا حدی بالاتر ببرند. اما برای این که بتوانید کارهای بیش‌تری زیر ماشین انجام دهید نیاز به خرک دارید. خرک‌ها شکل‌های مختلفی دارند اما شکل سه‌پایه‌ی آن‌ها رایج‌تر است. به هر حال مهم شکل آن‌ها نیست، کارکرد همه یکی است: قرار گرفتن زیر ماشین برای بالا بردن آن.

قفل های خرک دنده ­ای 3 تن پین دار در هنگام نگهداری بار باعث حفظ امنیت و استحکام بار می­ شود و از لغزش و تکان خوردن آن جلوگیری می ­کند.

سطح بزرگ و پهن خرک و پایه جوش داده شده برای استحکام بیشتر، باعث حفظ تعادل و استقامت بیشتر جک زیر بار می­شود.

با توجه به دندانه های طراحی شده روی بازوی خرک، می­ توان آن را در چند موقعیت تنظیم و ثابت نگه داشت

دلایل استفاده از خرک

استفاده از خرک با کیفیت و استاندارد زیر ماشن و خودروی شاسی بلند و کامیون و اتوبوس در صورتی که مدت زمان طولانی می بایست چرخ خودرو آزاد باشد الزامی است. بسیار دیده شده که از جک های سوسماری برای زمان طولانی زیر خودرو استفاده شده این عمل بسیار خطرناک است و موارد زیادی از آسیب دیدگی گزارش شده است.

انواع خرک با برند های معتبر و با کیفیت ایرانی و خارجی توسط بک ابزار تامین می گردد. استفاده از ورق با ضخامت مناسب و برش و ماشین کاری دقیق بهمراه رنگ کوره ای نشان از کیفیت بالای محصولات بک ابزار می باشد. انواع خرک های ایرانی و خارجی در تناژ مختلف برای خودروی سواری و سنگین تولید و در بازار عرضه میگردد.

تناژهای انواع خرک دنده ای

 • خرک دنده ای 2تن: حداقل ارتفاع 278م م حداکثرارتفاع428م م وزن 5/1 کیلوگرم
 • خرک دنده ای 3تن: حداقل ارتفاع 288م م حداکثرارتفاع428م م وزن 6/6 کیلوگرم
 • خرک دنده ای 6تن: حداقل ارتفاع 395م م حداکثرارتفاع613م م وزن 12/9 کیلوگرم
 • خرک دنده ای 12تن: حداقل ارتفاع 468م م حداکثرارتفاع718م م وزن 27/8 کیلوگرم

بعضی افراد ترجیح می‌دهند از بلو‌ک‌های سیمانی برای زیر ماشین استفاده کنند اما بهتر است بدانید بلوک‌ها اصلاً قابل اطمینان نیستند و ممکن است به طور ناگهانی بشکنند و خرد شوند. اما خرک‌ها اصولاً برای نگهداری چندین تُن طراحی شده و شکستنی نیست. از طرفی بر خلاف بلوک‌های سیمانی، قابل تنظیم است. پس با خرید خرک در پول و وقت خود صرفه‌جویی می‌کنید.

کاربرد های خرک

قابلیت‌های مختلف: مهم نیست راننده‌ی چه ماشینی هستید، خرک می‌تواند وزن ماشین را تحمل کند و به شما کمک‌های زیادی کند.

طراحی‌های مختلف: زمانی بود که فقط یک نوع خرک وجود داشت. اما الان می‌توانید از بین طرح‌های مختلف، مناسب‌ترینش را انتخاب کنید. مثلاً خرک‌هایی هستند که ارتفاع ثابتی دارند و خرک‌هایی هم وجود دارند که ارتفاع آن‌ها قابل تنظیم است.

استفاده از مواد مختلف در ساخت خرک‌ها بر اساس استفاده‌ای که دارند از وسایل مختلفی ساخته می‌شوند. مثلاً برای وسایل بزرگ و سنگین، خرک‌ها از جنس فولاد محکم ساخته می‌شوند. در مورد وسایل کوچک‌تر از فولاد سبک یا آلومینیوم هم استفاده می‌شود. پس اگر ایمنی اولین نگرانی شماست، به جنس خرک و نوع وسیله‌ای که می‌خواهید استند را برای آن استفاده کنید دقت کنید.

استفاده‌ی بلندمدت: خرک‌هایی که از برندهای معتبر باشند بسیار بادوام هستند و نباید نگران دوام آن‌ها باشید.

ویژگی های یک خرک خوب

یک خرک خوب ویژگی‌هایی دارد که آن را از بقیه‌ی استندها متمایز می‌کند. بعضی از این ویژگی‌ها عبارتند از:

نگهداری راحت. یک خرک خوب را باید بتوان خیلی راحت نگهداری کرد.

سابقه‌ی خرک: این مورد خیلی قابل توصیف نیست ولی اگر یک خرک سابقه‌ی خوبی در بین همه داشته باشد می‌توانید در مورد استفاده از آن خوشبین و مطمئن باشید.

ویژگی پین اطمینان: این ویژگی در خرک های دنده‌ای کمک می‌کند تا خرک به صورت ناگهانی پایین نرود.  پس حتماً دقت کنید که خرک شما این مورد را داشته باشد. در غیر این صورت، باید مکانیسم دیگری در آن تعبیه شده باشد که بتوانداین ایمنی را براورده کند.

کاربرد راحت: اکثر خرک‌ها طراحی ساده‌ای دارند و خیلی راحت می‌توان آن‌ها را تنظیم کرد. اما برندهایی هم هستند که دسته‌های چندکاره دارند. اگر خرکی که می‌خواهید، دسته ندارد، می‌توانید از اهرم تایر یا چیزی شبیه آن استفاده کنید. حتی اگر خرک شما دسته هم داشته باشد، همیشه یک اهرم تایر برای زمان‌هایی که دسته‌ی خرک آسیب دیده، دم دست داشته باشید.

ظرفیت تحمل وزن: معمولاً پیش نمی‌آید که از ماگزیمم ظرفیت تحمل وزن خرک استفاده کنید. اما بهتر است اگر مثلاً یک ماشین 3 تُنی دارید،خرکی بخرید که تحمل وزنش بالاتر باشد.

پایه‌ی عریض و مستحکم: پایه‌ی خرک باید عریض و محکم و استوار باشد. به این ترتیب قابلیت اطمینان و ایمنی دارد. وقتی پایه عریض باشد باعث می‌شود خرک تکان نخورد و ثابت باشد و نیفتد. پس زمانی خرک ایمنی کامل دارد که پایه‌اش هم عریض و هم مستحکم باشد.

راهنمای خرید یک خرک دنده ای خوب

جنس خرک

همان طور که قبلاً هم اشاره شد، جنس خرک خیلی مهم است. بهترین خرک‌ها از فولاد یا چدن ساخته شده‌اند. پس به چیزی جز فولاد با کیفیت رضایت ندهید. اگر هم جنس خرک از آلومینیوم است دقت کنید که جنس مرغوبش باشد.

ارتفاع ثابت یا ارتفاع قابل تنظیم

اگر از خرک همیشه برای یک قسمت از ماشینتان استفاده می‌کنید، استندهای دارای ارتفاع ثابت انتخاب خوبی هستند و چون هیچ بخش متحرکی ندارند خیلی مقاوم و مستحکم هستند. اما خب سنگین هستند و خیلی هم چندکاره نیستند. جک‌های با ارتفاع قابل تنظیم، انعطاف‌پذیر هستند. می‌توانید ارتفاع آن را تا جایی که مدنظرتان است تغییر دهید. همچنین دارای ترمزهای ایمنی هستند تا مطمئن شوید جک در همان ارتفاع می‌ماند. بعضی از این جک‌ استندها حتی چندین ترمز ایمنی دارند.

بالابر

خرک بالابر اغلب برای 3 تُن مناسب است ولی استندهای بزرگتر، تا 6 تُن هم کشش دارند.

تحمل وزن خرک

ظرفیت تحمل وزن اکثر خرک‌ها بر حسب تُن است. بیش‌تر خرک‌ها تا نصف تُن ظرفیت دارند. خرک‌های بزرگی هم هستند که تا 25 تُن یا بیش‌تر را می‌توانند تحمل کنند. به وزن ماشینتان توجه کنید؛ هرچقدر سنگین‌تر باشد خرک قدرتمندتری هم نیاز دارید.

کاربرد راحت خرک

خرک باید کاربرد راحتی داشته باشد؛ آسان و سریع. باید بتوانید آن را خیلی راحت و آسان در موقعیتی که می‌خواهید قرار دهید. اگر کاربرد آن سخت باشد ممکن است اشتباه آن را استفاده کنید و در نتیجه، خطر سانحه افزایش پیدا کند.

نکات ایمنی هنگام استفاده از خرک

 • حتی اگر بهترین خرک را دارید، باز هم فقط باید برای بالا بردن ماشین از آن استفاده کنید، نه نگه داشتن ماشین در آن ارتفاع.
 • پیش از تنظیم صحیح خرک، از آن استفاده نکنید. اول دستورالعمل تنظیم و استفاده‌ی آن را بخوانید و بعد از آن استفاده کنید. در صورتی که آن را درست تنظیم نکرده باشید، خطر سقوط ماشین روی شما وجود دارد.
 • قبل از این که با استفاده از خرک ماشین را بالا ببرید حتما چرخ‌های ماشین را در جای خود قفل کنید. می‌توانید از آجر، قفل یا امثال آن استفاده کنید. حتماً اطمینان حاصل کنید که چرخ‌های عقب ماشین حرکت نمی‌کنند، به این ترتیب خطر حرکت ماشین از بین می‌رود.
 • هرگز وسط اتوبان از استند استفاده نکنید. اگر وسط جاده ماشینتان دچار مشکل شد حتما از امداد جاده‌ای کمک بگیرید.
 • قبل از استفاده از جک، ماشین را روی سطح مسطح پارک کنید. اگر یکی از تایرها پنچر شده، سعی کنید ماشین را به سمت قسمت یک بلندی خاکی ببرید. آن را پارک کنید، چرخ‌ها را قفل کنید و بعد از جک استفاده کنید.
 • تا وقتی که از کارکرد صحیح ترمز ماشین مطمئن نشده‌اید از خرک استفاده نکنید.
 • خرک را زیر ماشین بگذارید. استند را طوری زیر ماشین بگذارید که بتواند با جک در تماس قرار بگیرد. موقعیت صحیح قرارگیری استند باید در دستورالعمل استفاده ذکر شده باشد.
 • تا وقتی به طور کامل با عملکرد استند آشنا نشده‌اید از آن استفاده نکنید. این موضوع با ایمنی شما سر و کار دارد.
 • کار سختی نیست: استندها را زیر ماشین، نزدیک جک بگذارید. استندها را بالا بیاورید، در جای مناسب قفل کنید و بعد، ماشین را پایین بیاورید.

لطفاً از این محصولات هم دیدن کنید