اسلینگ زنجیری | خرید و قیمت اسلینگ

4.4

بک ابزار به صورت تخصصی به شما خرید اسلینگ زنجیری را ارائه می دهد. اسلینگ (sling) وسیله ای شامل یک حلقه، قلاب، بوش، گیس بافت و سیم بکسل یا زنجیر است که برای جابجایی بار، بلند کردن بار، و کشش از آن استفاده می شود. به این ترتیب که بار از طریق قلاب به اسلینگ و اسلینگ از طریق حلقه به جرثقیل یا انواع بالابر ها متصل می شود.

برای خرید اسلینگ زنجیری و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید. همچنین از طناب کوهنوردی و زنجیر قلاب کج نیز دیدن فرمایید.

تماس با کارشناس فروش:

خرید اسلینگ زنجیری

بک ابزار به صورت تخصصی به شما انواع اسلینگ زنجیری را ارائه می دهد. اسلینگ (sling) وسیله ای شامل یک حلقه، قلاب، بوش، گیس بافت و سیم بکسل یا زنجیر است که برای جابجایی بار، بلند کردن بار، و کشش از آن استفاده می شود. به این ترتیب که بار از طریق قلاب به اسلینگ و اسلینگ از طریق حلقه به جرثقیل یا انواع بالابر ها متصل می شود. قیمت این محصول به چند عامل مهم بستگی دارد. مهمترین آن نوع تک شاخه، دوشاخه و یا چند شاخه بودن آن است. مورد دوم که در قیمت اسلینگ تاثیر گذار است، قدرت کششی و تناژ تحملی آن است.

اسلینگ زنجیری چیست و چه کاربردی دارد

اسلینگ زنجیری که بصورت تک شاخه، دو شاخه، سه شاخه و چهارشاخه تولید میشود ابزاری مکانیکی و پرکاربرد در حمل و لیفتینگ اجسام (که معمولا در چند بعد گسترش پیدا می کنند) هستند. اسلینگ دارای متعلقات بسیاری برای اتصال می باشد که از آن دسته می توان به قلاب (برای اتصال به بار) و حلقه برای منتهی شدن شاخه های زنجیری در یک نقطه اشاره نمود.

اسلینگ ابزاری است که مهمترین وظیفه آن در لیفتینگ بار است. اسلینگ محصولی است که برای استفاده در کنار محصولاتی همچون جرثقیل زنجیری، پولیفت و وینج زنجیری مورد استفاده ی بسیاری است.

از اسلینگ برای اتصال و آویزکردن بارهای سنگین در کارگاه‌های صنعتی و کارخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این محصول از جنس فولاد می‌باشد. یکی از نکات مثبت اسلینگ طول عمر بالای آن است. یک اسلینگ ممکن است تا 40 سال در صورت استفاده درست برای مصرف کننده کار کند. این محصول به نسبت محصولات مشابه خود دو مزیت بسیار مهم دارد. که شامل موارد زیر است:

1-    مقاومت حرارتی و شرایط دمای بالای اسلینگ زنجیری

2-    مقاومت در برابر زخمی شدن و برش اسلینگ زنجیری

این محصول در گریدهای متفاوتی عرضه می‌شود. و هرچه گرید بالاتر رود، میزان مقاومت کششی آن بالاتر می‌رود. زنجیرهای گرید 30 و 4 قدرت کشش پایین تر و حداقل گرید زنجیر به کار رفته در ساختار این محصول گرید 80 است.

نحوه انتخاب و خرید اسلینگ زنجیری

انتخاب اسلینگ زنجیری مناسب چه از نظر تعداد شاخه، نوع و گرید زنجیر، طول زنجیرها و نوع و استاندارد قلاب و حلقه امری کاملا فنی بوده و می بایست با مشاوره مهندسین خبره صورت پذیرد. استاندارد تولید اسلینگ محدود به استاندارد تولید زنجیر و قلاب و اجزای تشکیل دهنده آن نبوده و اسلینگ ها با توجه به حساسیت بالا و موارد امنیتی بصورت یک به یک قبل از عرضه می بایست تست شوند. هنگام خرید این محصول به نکاتی همچون تعداد شاخه‌های آن، گرید و نوع زنجیر، نوع قلاب و حلقه توجه کنید. چرا که اسلینگ از سری ابزارهایی است که برای انتخاب آن باید حساسیت به خرج بدهید تا در هنگام استفاده از آن دچار خسارت نشوید.

طول عمر اسلینگ های زنجیری چقدر است؟

طول عمر اسلینگ های زنجیری به اندازه ای بالا می باشد که مشاهده یک اسلینگ که بیش از 40 سال در حال کار کردن است چندان تعجب آور نیست.

تفاوت اسلینگ های زنجیری با تسمه های برزنتی

اسلینگ های زنجیری نسبت به تسمه های برزنتی حمل بار تخت و گرد که با کاربردی مشابه مورد استفاده قرار میگیرند دارای دو مزیت عمده می باشند: اول مقاومت حرارتی و شرایط دمایی بالایی است که اسلینگ زنجیر تحمل می کند، دوم مقاومت در برابر زخمی شدن و برش اسلینگ نسبت به تسمه اسلینگ در برخورد با سطوح و اجسام تیز و برنده است. اسلینگ همانند تسمه‌های برزنتی برای جابه جایی بار مورد استفاده قرار می‌گیرند و از لحاظ کاربرد مشابه یکدیگر می‌باشند.

برای خرید اسلینگ زنجیری با ما تماس بگیرید

جنس اسلینگ زنجیری از چیست؟

زنجیر بکار رفته در تولید این محصول در گرید های مختلفی تولید می شود. هر چه گرید زنجیر بالاتر رود میزان مقاومت کششی آن بالا رفته و با بالا رفتن درصد بکار رفته در فولاد زنجیر اسلینگ ساختار آن تردتر میشود. زنجیر های گرید 30 و 40 که گرید پایینی دارند به هیچ وجه در تولید اسلینگ استفاده نمی شوند چرا که مقاومت کششی بسیار پایینی دارند. حداقل گرید زنجیر بکار رفته در ساختار اسلینگ زنجیری گرید 80 می باشد.

انواع اسلینگ های زنجیری

زنجیرها توسط سه مشخصه رایج زیر تقسیم بندی میشوند :

1 . نوع ساختمان زنجیر
S : به معنی تک ساق Single Leg Sling
SB : به معنی بسکتی یا سبدی Single Basket
D : دو ساق double leg sling
DB : دو بسکتی double basket
T : سه ساق tripe leg sling
SE : بسکتی نقاله ای single endless basket
Q : چهار ساق quadruple leg sling
DE : دو بسکت نقاله ای double basket endless
C : تک ساق با حلقه اتصالی در هر انتها single leg sling with master link at each end

2. نوع حلقه اتصال به قالب جرثقیل (حلقه اصلی یا Master Link )
O : حلقه مستطیل شکل oblong master link
P : حلقه گلابی شکل pear shaped master link

3. نوع قالب زنجیر
S : قلاب اسلینگ sling hook
G : قلاب چنگکی grab hook
F : قلاب ریخته گری foundry hook

4. مدل قلاب وصل شونده اسلینگ:

الف) hook sling که همان قلاب معمولی اسلینگ می‌باشد.

ب) grab hook که منظور از آن قلاب چنگکی می‌باشد.

ج) foundry hook که قلاب ریخته گری می‌باشد.

همچنین از دیگر انواع این محصول با توجه به مدل رشته‌های آن می‌توان به اسلینگ ساده، اسلینگ بشکه گیر فکی یا گرد اشاره کرد.

اسلینگ زنجیری فکی دارای دو عدد فک و حلقه و زنجیر می‌باشد.

نگهداری و بررسی اسلینگ زنجیری

بازرسی از زنجیر توسط فرد مجاز و بصورت روزانه قبل از شروع شیفت کاری انجام میگیرد. همچنین بازرسی بر اساس دفعات استفاده، شدت کار و نوع عملیات باربرداری به صورت دوره ای نیز انجام می شود. اسلینگ زنجیری از ابزارهایی است که برای استفاده از آن لازم است قبل از کار حتماً بررسی شود تا از سالم بودن آن مطمئن شوید. بهترین زمان برای بررسی اسلینگ قبل از شروع کار می‌باشد، هرچند که لازم است متناسب با کارتان به صورت دوره‌ای به بررسی آن بپردازید برای مثال برای کارهای معمولی و سبک لازم است که این محصول به صورت سالیانه بررسی شود. همچنین اگر از اسلینگ برای کارهای سخت استفاده می‌کنید به صورت ماهیانه یا هر دو ماه یک بار به بررسی سالم بودن اسلینگ بپردازید.

بازرسی های دوره ای تحت شرایط زیر انجام می گیرد:

1 . بازرسی سالیانه زنجیر برای عملیات عادی و سبک
2 . بازرسی ماهیانه تا سه ماهه برای عملیات سنگین
3 . بازرسی های ویژه طبق تشخیص فرد با صلاحیت

لطفاً از این محصولات هم دیدن کنید