بالابر تک فاز و سه فاز ساختمانی

در صنعت ساختمان سازی یک از مهم ترین تجهیزاتی که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، بالابر تک فاز و سه فاز می باشد که مهم ترین کاربرد این تجهیز جا به جایی مصالح ساختمانی و بالا بردن مواد خام ساختمان سازی است. این وسیله معمولا از یک الکتروموتور تک فاز یا در برخی موارد سه فاز استفاده می کند و به همراه یک گیربکس و وینچ و سیم بکسل و پایه و ریل و کرپی و قلاب و باکت تشکیل می شود. البته در برخی موارد هم این وسیله دارای ترمز و همچنین کنترل برای فرمان دادن از راه دور می باشد. بک ابزار برای شما مجموعه از بهترین بالابر های ساختمانی تک فاز و سه فاز را فراهم نموده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

قیمت بالابر تک فاز و سه فاز

برای استعلام قیمت و خرید بالابر ساختمانی تک فاز و سه فاز با ما تماس بگیرید. همچنین پیشنهاد می کنیم از دیگر محصولات ما همچون هارنس ، باسکول آویز دیجیتالی نیز دیدن نمایید.

۴.۳ امتیاز از ۴ رأی

استعلام قیمت و ثبت سفارش

معرفی بالابر تک فاز و سه فاز

بالابر های تکفاز متشکل از یک موتور ۳ اسب تکفاز و یک گیربکس سایز ۸۶ و کلید ۲۵ آمپر می‌باشد. بالابر های تکفاز دارای ظرفیت حمل بار از ۲۰۰ کیلو تا ۳۵۰ کیلو بسته به نوع موتور و برند موتور متفاوت می‌باشند و در اغلب ساختمانهای در حال ساخت از این نوع بالابر مورد استفاده قرار میگیرد. بطور مثال یک بالابر ساختمانی با الکتروموتور موتوژن تبریز به دلیل آمپر پایین موتور و بدنه آلومینیومی آن دارای حمل باز تا وزن ۲۰۰ الی ۲۵۰ را دارا می باشند. بالابر ساختمانی سه فاز از وزن ۳۵۰ ، ۵۰۰ و ۷۵۰ کیلو و ۱تن بسته به نوع موتور و گیربکس قابل عرضه می‌باشد.

انتخاب یک بالابر ساختمانی مناسب

در انتخاب یک بالابر تک فاز یا سه فاز ساختمانی، انتخاب های زیادی در پیش روی ما قرار دارد. جدای از بحث برند این بالابر ها ما باید به خصوصیات الکتروموتور کار شده روی آن توجه زیادی بکنیم. به طوری که الکترو موتور بکار رفته در آن  دارای سیم پیچی تمام مس و دوخازن خشک باشد و از آمپر مناسب بهره برده باشد. در مرحله بعد باید توجه داشت که گیربکس در این وسیله نقش مهمی را داراست پس بهتر است در تولید دنده این گیربکس از بهترین آلیاژ استفاده شذه باشد.

همچنین از دیگر نکاتی که باید مدنظر قرار دهید این است که این بالابر تک فاز حتما دارای ریل و پایه ی سنگین با ایمنی بالا باشد.

شرح اجزای بالابر ساختمانی

جهت جابجایی و حمل مصالح مانند شن. ماسه. سیمان وغیره… از باکت یا ( پاکت حمل مصالح ) استفاده میگردد باکت حمل مصالح با توجه به وزرن بالابر ساختمانی در حجم های مختلف تولید می شود. وینچ بالابر به قسمتی از بالابر گفته میشود که موتور و گیربکس و قرقره را درخود جای داده.گیربکس ها گاهنده و افزاینده دور می باشد که در بالابر به عنوان کاهنده دور و بالل برنده نیروی خروجی گیربکس را برعهده دارد. در بالابرهای ساختمانی از گیربکس های تیپ حلزونی استفاده میگردد. کار اصلی الکتروموتور تبدیل کردن نیروی الکتریکی به نیروی دورانی میباشد الکتروموتور در بالابر ساختمانی وظیفه تامین نیروی محرک را به عهده دارد که در دو تیپ سه فاز و تکفاز و بسته به نیاز و توان بالابر انتخاب می شود. موتور بالابر بر اساس وزن بالابر و ارتفاع انتخاب میگردد.

نحوه تعمیر و نگهداری بالابر

بصورت دوره ای تمامی اجزای جوشی بالابر و کلیه قطعات چک شود.در زمانی که موتور زیر بار است از صدای دستگاه چک شود.گیربکس دستگاه چک و با واسکازین پر گردد.کابل برق دستگاه بصورت دوره ای چک شود.موتور بالابر هر ۳ ماه توسط برقکار بازدید شود.سیم بکسل دستگاه بصورت دوره ای چک شود تا فاقد زدگی و آسیب دیدگی باشد.

نکات تکمیلی درباره خرید بالابر سه فاز ساختمانی

بالابرهای ساختمانی باید دارای ریل بلند باشد که باعث ایجاد فاصله مناسب از ساختمان شده و مانع از گیر کردن مصالح بر ساختمانی شود
قرقره بالابر به حد نیاز بزرگ باشد تا بتواند سیم بکسل را به اندازه کافی به دور خود بپیچد و مانع افتادن سیم بکسل به بیرون از قرقر شود اگر سیم بکسل از غرغره خارج شود به شفت گیربکس  غرغره و رولیک بالابر آسیب میرساند.
قلاب دستگاه دارای مقاومت مناسب جهت بلند کردن بار باشد.
سیم بکسل از لحاظ کیفی و مقاومتی در سطح استاندارد و از نوع فولاد نتاب باشد.
پایه ها وبازویها مقاومت لازم جهت تحمل وزن بار را داشته باشد
کیفیت گیربکس بالابر باید در سطح مطلوبی باشد تا ظرفیت مناسب را جهت  مصالح و حمل بار را داشته باشیم

blank

بک ابزار با هدف ارائه و فروش بهترین ابزار آلات صنعتی و ملزومات کار در ارتفاع با تجربه ای طولانی مدت و با پشتوانه ی تیمی تخصصی آمده است تا بهترین ها را به شما خوبان ارائه کند.

آدرس: خیابان امام خمینی جنب میدان حسن اباد جنب بانک ملی ساختمان ۲۱۶طبقه اول پلاک۱

© کپی رایت ۱۳۹۹ بک ابزار | طراحی و اجرا RAKAM