وینچ ماشینی 12 و 24 ولت طناب دار و سیم بکسلی

4.7

وینچ جلو ماشینی طناب دار و سیم بکسلی 12 و 24 ولت

وینچ جلو ماشینی وسیله ای است که عمدتا در خودروهای مخصوص آفرود و بیراهه نوردی استفاده می شود. این وسیله که از قرقره، موتور برقی (و یا اتصالات گاردان) و گیربکس تشکیل شده است در جلو و یا عقب ماشین متصل شده و در مواقعی که خودرو در زمینهای ناهموار یا باتلاقی یا فضای خاصی زمین گیر می‌شود، مورد استفاده قرار می گیرد. وینچ ماشینی برای کشیدن خودروها و وسایل دیگر نیز قابل استفاده است.

برای خرید وینچ ماشینی با ما در ارتباط باشید. همچنین از طناب ابریشمی و اسلینگ زنجیری دیدن نمایید.

تماس با کارشناس فروش:

وینچ چیست؟ انواع وینچ ماشینی

وینچ ها یک سازه هستند که با مکانیزم سیم وقرقره عمل می کنند و در صنعت مصارف گسترده ای دارند. در انواع جرثقیل ها ، وینچ یکی از عملگر های پرکار بشمار می رود زیرا با استفاده از مکانیزم قرقره های مرکب میتوان مزیت مکانیکی را بالا برد. در جرثقیل های هیدرولیکی نیز با انتقال نیروی پمپ هیدرولیکی به هیدرو موتور و گیربکس قرقره اصلی یا درام وینچ حرکت دورانی در دوجهت فراهم میکند و با متصل کردن یک سیم بکسل به سازه به راحتی میتوان یک حرکت خطی بوجود آورد.

وینچ ماشینی 12 و 24 ولت

وینچ های 12 و 24 ولت ماشینی  به منظور نصب بر روی خودرو ساخته شده اند و برای جا به جایی و کشش اجسام در کوهستان ها ، بیابان ها و مناطقی که فاقد برق شهری میباشند ، بسیار مناسب هستنداین وینچ های ماشینی دارای ظرفیت های مختلف از 100 کیلو به بالا و همچنین متراژ کاردهی متفاوت وابسته به طول سیم و درام می باشند. وینچ مخصوص خودرو ، بر روي شاسي و يا سپر خودور نصب می شوند اما بهتر است وینچ را بر روی شاسی نصب کرد زیرا استحکام بیشتری دارد و به نوعی مستحکم ترین نقطه بر روی یک خودروی دو دیفرانسیل است.

ساختار وینچ خودرویی

موتور این  وینچ ماشینی با استفاده از نيروي برق باتري ماشین کار میکند و اقدام به جا به جایی و کشش اجسام در مسیر افقی می کنند ،. وينچ  ساختار بسيار ساده اي دارد اما به طور استادانه اي طراحي شده است .بیشتر مدل ها دارای یک ضامن یا شيطانك میباشند كه در مواقع نیاز با استفاده از آن سیم متصل به بار و درحال کشش را آزاد میکند. کلید فرمان و یا ریموت کنترل این وینچ ها اپراتور را قادر به كنترل و تغيير جهت چرخش مي نمايد.

کاربرد وینچ های خودرویی

وینچ خودرویی وسیله ای است که عمدتا در خودروهای مخصوص آفرود و بیراهه نوردی استفاده می شود. این وسیله که از قرقره، موتور برقی (و یا اتصالات گاردان) و گیربکس تشکیل شده است در جلو و یا عقب ماشین متصل شده و در مواقعی که خودرو در زمینهای ناهموار یا باتلاقی یا فضای خاصی زمین گیر می‌شود، مورد استفاده قرار می گیرد. وینچ برای کشیدن خودروها و وسایل دیگر نیز قابل استفاده است.

انتخاب صحیح وینچ جلو ماشینی

براي انتخاب صحيح وینچ ماشینی بايد وزن خالص خودرو را، در عدد ۱/۵ ضرب كرده و حاصل آن، حداقل ظرفيت وينچي را كه مي توان روي اين خودرو نصب كرد نشان خواهد داد. مثلا خودرويي كه یک و نیم تن وزن دارد بايد حداقل، از وينچي كه ظرفيت ۲۳۰۰ كيلو را دارد استفاده نمايد و براي اين منظور مي تواند حداقل وينچ ۵۰۰۰ پوندي استفاده نمايد. (هر پوند معادل ۴۵۰ گرم مي باشد.)