وینچ جلو ماشینی طناب دار و سیم بکسلی ۱۲ و ۲۴ ولت

وینچ جلو ماشینی وسیله ای است که عمدتا در خودروهای مخصوص آفرود و بیراهه نوردی استفاده می شود. این وسیله که از قرقره، موتور برقی (و یا اتصالات گاردان) و گیربکس تشکیل شده است در جلو و یا عقب ماشین متصل شده و در مواقعی که خودرو در زمینهای ناهموار یا باتلاقی یا فضای خاصی زمین گیر می‌شود، مورد استفاده قرار می گیرد. وینچ ماشینی برای کشیدن خودروها و وسایل دیگر نیز قابل استفاده است.

برای خرید وینچ ماشینی با ما در ارتباط باشید. همچنین از طناب ابریشمی و اسلینگ زنجیری دیدن نمایید.

وینچ جلو ماشینی
وینچ جلو ماشینی
وینچ ماشینی
وینچ ماشینی

وینچ چیست؟ انواع وینچ ماشینی

وینچ ها یک سازه هستند که با مکانیزم سیم وقرقره عمل می کنند و در صنعت مصارف گسترده ای دارند. در انواع جرثقیل ها ، وینچ یکی از عملگر های پرکار بشمار می رود زیرا با استفاده از مکانیزم قرقره های مرکب میتوان مزیت مکانیکی را بالا برد. در جرثقیل های هیدرولیکی نیز با انتقال نیروی پمپ هیدرولیکی به هیدرو موتور و گیربکس قرقره اصلی یا درام وینچ حرکت دورانی در دوجهت فراهم میکند و با متصل کردن یک سیم بکسل به سازه به راحتی میتوان یک حرکت خطی بوجود آورد.

وینچ ماشینی ۱۲ و ۲۴ ولت

وینچ های ۱۲ و ۲۴ ولت ماشینی  به منظور نصب بر روی خودرو ساخته شده اند و برای جا به جایی و کشش اجسام در کوهستان ها ، بیابان ها و مناطقی که فاقد برق شهری میباشند ، بسیار مناسب هستنداین وینچ های ماشینی دارای ظرفیت های مختلف از ۱۰۰ کیلو به بالا و همچنین متراژ کاردهی متفاوت وابسته به طول سیم و درام می باشند. وینچ مخصوص خودرو ، بر روی شاسی و یا سپر خودور نصب می شوند اما بهتر است وینچ را بر روی شاسی نصب کرد زیرا استحکام بیشتری دارد و به نوعی مستحکم ترین نقطه بر روی یک خودروی دو دیفرانسیل است.

ساختار وینچ خودرویی

موتور این  وینچ ماشینی با استفاده از نیروی برق باتری ماشین کار میکند و اقدام به جا به جایی و کشش اجسام در مسیر افقی می کنند ،. وینچ  ساختار بسیار ساده ای دارد اما به طور استادانه ای طراحی شده است .بیشتر مدل ها دارای یک ضامن یا شیطانک میباشند که در مواقع نیاز با استفاده از آن سیم متصل به بار و درحال کشش را آزاد میکند. کلید فرمان و یا ریموت کنترل این وینچ ها اپراتور را قادر به کنترل و تغییر جهت چرخش می نماید.

کاربرد وینچ های خودرویی

وینچ خودرویی وسیله ای است که عمدتا در خودروهای مخصوص آفرود و بیراهه نوردی استفاده می شود. این وسیله که از قرقره، موتور برقی (و یا اتصالات گاردان) و گیربکس تشکیل شده است در جلو و یا عقب ماشین متصل شده و در مواقعی که خودرو در زمینهای ناهموار یا باتلاقی یا فضای خاصی زمین گیر می‌شود، مورد استفاده قرار می گیرد. وینچ برای کشیدن خودروها و وسایل دیگر نیز قابل استفاده است.

انتخاب صحیح وینچ جلو ماشینی

برای انتخاب صحیح وینچ ماشینی باید وزن خالص خودرو را، در عدد ۱/۵ ضرب کرده و حاصل آن، حداقل ظرفیت وینچی را که می توان روی این خودرو نصب کرد نشان خواهد داد. مثلا خودرویی که یک و نیم تن وزن دارد باید حداقل، از وینچی که ظرفیت ۲۳۰۰ کیلو را دارد استفاده نماید و برای این منظور می تواند حداقل وینچ ۵۰۰۰ پوندی استفاده نماید. (هر پوند معادل ۴۵۰ گرم می باشد.)

بک ابزار با هدف ارائه و فروش بهترین ابزار آلات صنعتی و ملزومات کار در ارتفاع با تجربه ای طولانی مدت و با پشتوانه ی تیمی تخصصی آمده است تا بهترین ها را به شما خوبان ارائه کند.

آدرس: خیابان امام خمینی جنب میدان حسن اباد جنب بانک ملی ساختمان ۲۱۶طبقه اول پلاک۱

© کپی رایت ۱۳۹۹ بک ابزار | طراحی و اجرا RAKAM