قلاب دینام

5

قلاب دینام عبارت است از متعلفاتی که برای نصب دائمی  بر روی تجهیزات مزتبط با بار برداری و جایجایی مورد استفاده قرار میگرند. قلاب دینام از نظر ظاهری و ساختاری دارای یک حلقه بسته چشمی در یک انتها و در انتهای دیگر به صورت یک پیچ میباشد که بسته به نوع نیاز ما مورد استفاده قرار میگیرند.

این نوع قلاب معمولا به دلیل اهمیت بالایی که در صنعت باربری دارند از جنس با کیفیت و مرغوب استفاده میشوند و استاندارد های لازم بر روی آن ها اعمال میگردد.

قیمت قلاب دینام

برای استعلام قیمت و خرید این محصول با ما تماس بگیرید. همچنین از حلقه اسلینگ و زیرانداز مکانیکی یا تعمیرگاهی دیدن نمایید.

تماس با کارشناس فروش:

معرفی قلاب دینام

جنسی که در ساخت آن به کار میرود معمولا از کربن آهنگری شده یا آلیاژ های فولادی است که بسیار سخت و محکم هستند.

بر اساس استاندارد های BS ساختمان این قلاب به سه شکل Colla، Link و Dynamo ساخته می شوند و هر کدام از آن ها بر اساس نوع ساختاری که دارند مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال از قلاب Dynamo برای بلند کردن بار به صورت عمودی به کار گرفته می شود.

این قطعه در مدل های گوناگونی همانند قلاب مادگی، قلاب دینام نری و قلاب بلند نری به صورت قابل نصب بر روی انواع دستگاه های جا به جایی تولید و به بازار عرضه می شوند.

توضیحات بیشتر

این قلاب در واقع نوعی از اتصالات صنعتی از نوع پیچی می باشد که از آن برای اتصالات بار به سیم بکسل و یا زنجیر و ادوات لیفتینگ استفاده می شود. این قطعه بسته به سایز سیم بکسل و یا زنجیری که برای لیفتینگ به آن متصل میشود دسته بندی میشود و در سایز های مختلف اینچی و میلیمتری موجود است. قلاب دینام نام خود را از آنجایی گرفته است که در قدیم برای حمل بسیاری ماشین آلات صنعتی من جمله دینام از این قلاب برای اتصال استفاده می شده است.

انواع قلاب دینام

  • قلاب نری
  • قلاب مادگی
  • قلاب نری استیل
  • قلاب مادگی استیل
  • قلاب مهره چشمی نری
  • قلاب مهره چشمی مادگی

کشش مقاومتی این قلاب

قلاب دینام بسته به اینکه از چه جنس و از چه گریدی تولید شده باشد دارای کشش مقاومتی متفاوتی است.

قلاب فولادی در کل دارای کشش  بالاتری از قلاب استنلس استیل هستند که حداکثر دارای کشش مقاومتی 700 نیوتن بر میلیمتر مربع است. در میان قلاب های فولادی بر حسب میزان کربن و نوع آبکاری کشش مقاومتی می تواند متفاوت باشد اما در اغلب موارد از کشش حداقل 800 مگاپاسکال شروع و بصورت افزایشی پیش می رود. در مورد قلاب چدنی می بایست گفت از آنجا که نوع بار و در نتیجه نوع تنش وارد بر قلاب  کششی است و نه فشاری مورد چدنی قابلیت های بدنه فولادی را ندارد. کما اینکه بصورت کلی و مطابق علم مواد چدن در برابر ضربه و ارتعاشات مقاومت بسیار پایین تری نسبت به فولاد دارد.

کاربرد قلاب دینام:

این قلاب ها معمولا به صورت دائمی روی تجهیزات سنگین نصب میشوند.

به طور مثال برای بلند کردن ماشین آلات صنعتی و موتور های الکتریکی و وسایل سنگین از این قبیل از این قلاب دائمی استفاده میشود که به صورت یک رابط بین تجهزپیزات و اتصال اسلینگ قرار میگیرد.